Koolieelikud VVV matkal

LASTEAIALASTE REBASERETK

Sügis on käes ja koolieelikute viimane õppeaasta  koos trükilõhnaliste töövihikute ja veel nõelteravate pliiatsitega on alanud. Et rikastada lasteaialaste õppekava on VVV Sihtasutus pakkunud lasteaialastele välja mitmeid keskkonnaalaseid õppeprogramme.

  1. septembril oligi Nõo lasteaia Särakrõllide ja Mängukrõllide rühmal võimalus osa võtta Vellavere loodusrajal toimuvast Rebaseretkest. VVV kodulehel on kirjas, et õppeprogrammide sisuks on liikumine looduses, looduse vaatlemine, metsloomade tegutsemisjälgede tuvastamine ning metsas elavate loomade eluviisi imiteerimine läbi aktiivtegevuste ja mängude.

Kohale jõudes ootaski meid ees metsaalune vaikus, värske õhk ja täiesti nutivaba matkarada – nagu tõsielulises loodusfilmis. Kui sissejuhatus oli kuulatud/vaadatud ja kopsud värsket õhku täis nuusutatud, siis hakkasime minema. Iga põõsa taga ootas meid rebaseks maskeerunud retkejuht. Kogu retke vältel kohtusime seitsme erineva elusaatuse-, välimuse-, vanuse- ja karakteriga rebasega – igal oma lugu rääkida. Kohtusime noorte ja vanade rebastega, kavalate ja rõõmsate rebastega, kohtusime rebasekutsika ja rebasevanaemaga ja isegi rebaseonu Rein oli kohal. Iga kohtumine ja iga lugu andis meile uusi teadmisi ja oskusi hoida loodust ja õppida koos loodusega teadlikumalt elama. Õppeprogrammi rikastasid erinevad liikumismängud, mis lastele väga meeldisid ja päevalemmikuks sai jahinaise Ingridi juhendatud „piiksumäng“.

Rebaseretke lõpetas kohtumine Vapuga, kes tegi nn kontrolltöö ja hindeks said kõik lapsed „kommi“ st, et midagi oli ka meelde jäänud. Olime saanud jälle natukene targemaks. Aitäh kõikidele retke korraldajatele.

Tagasi lasteaeda jõudes olid kõhud tühjad ja ees ootas soe supp ja mehine leivaviil. Küll oli hea mõelda, et meie ei pea minema põllule hiiri püüdma nagu rebased…Peale kosutavat lõunaund joonistasid lapsed oma elamused paberile…õhtuks polnudki pliiatsid enam nii nõelteravad…

 

Jääme ootama uusi elamusi!

Õpetaja Vaike