Globaalne kodakondsus

MEIL KÄIS KÜLAS PIIRKONNAPOLITSEINIK ANNIKA JUKK

Ühel värvilisel oktoobrikuu hommikul käis meil külas päris politseinik, kes rääkis oma tööst, näitas meile  katse, kui oluline on kanda kiivrit, kui Sa jalgrattaga ringi sõidad. Tutvustas  meile oma töös vajaminevaid abivahendeid ja meelde jäi kõige olulisem- politsei töös on kõige tähtsam tööriist SÕNA.

Aitäh, et meile tarkust jagasid!

KOOLIEELIKUD OSALESID ÕPPEPROGRAMMIL “TULEST TARGEM” 

20.10 ja 21.10 külastas meid Elva Päästekomando, kes jagas lastele teadmisi, kuidas ohuolukorras käituda ja kuidas tulekahju ära hoida. Lastel oli võimalus tutvuda päästeameti auto ja selles oleva varustusega.

ETTELUGEMISPÄEV

Kallikrõlli rühma lapsed käisid üle – eestilise ettelugemise päeval
õppekäigul raamatukogus, kus raamatukoguhoidja Helle lugels Edgar Valteri
raamatut ,,Kassike ja kakuke.”

 

SÄRAKRÕLLIDE RÜHMA HEATEGU

Särakrõllide rühm osales konkursil MINA AITAN EESTIT 2022. Kõik osalejad olid väga tublid ja laste nobedate näppude all valmisid jõulukaardid ja unelumepüüdjad Tartu Ülikooli hospiitsosakonna patsientidele. Teeme ikka head, sest tänu heategudele muutub meie kõigi elu Eestis palju paremaks!

EESTIMAA 105 SÜNNIPÄEV

Üle pika, pika aja sai Eesti Vabariigi sünnipäeval lasteaia saalis kokku kogu lasteaiapere. Kuna lasteaias käib väga palju lapsi ja saal jääb kõikide rühmade jaoks väikeseks, siis eraldi pidasid pidu sõimerühmad ja aiarühmad.

Kõige pisemad said tutvust teha Eesti sümbolitega. Lendasime kui pääsukesed, kasvasime kui rukkililled ja ujusime kui kalad. Meeleoluka muusika saatel keerutasime, palksutasime ja patsutasime. Rõõmu oli küllaga,

Aiarühmade Eesti Vabariigi 105. aastapäeva aktuse teemaks oli ,,Aasta tegijad looduses – 2023.“ Iga rühm sai loosiga tõmmata oma tegija ja pidi siis seda teistele tutvustama. Rühmad valisid tutvustamiseks erinevad viisid. Ettekandele tulid nii isetehtud luuletused, laulud, räppimine, vahenditega esitlus jm. Teadmisi saime lendoravast, aulist, siiast, männist ja kivipuravikust. Esitlused olid nauditavalt lühikesed ja löövad ning isemoodi toredad.

Kuna eestlased on laulurahvas, siis esines ka meil Nõo lasteaed Krõll mudilaskoor. Ettekandele tulnud laste nii kõlavad, uhked ja südamlikud laulud puudutasid meie kõigi hingekeeli.

Viimaks esinesid Nõo lasteaed Krõll tantsurühmad. Iga rühm sai liikuda ja näidata pealtvaatajatele oma selgeksõpitud tantsu.

Pidu näitas kui oluline on tervel lasteaiaperel kokku saada. Emotsioone ja tundeid jagus kuhjaga – heldimust, kananahka ja külmavärinaid ning pühitud pisaraid.

Pidu jääb kauaks meelde.

Mesimummi ja Kallikrõlli rühma õpetajad.

 

ÕPPEKÄIK TÕRAVERE OBSERVATOORIUMISSE

Nõo lasteaed Krõll Kallikrõlli rühma lapsed käisid ekskursioonil Tõravere Observatooriumis. Tutvusime suure teleskoobiga, vaatasime õppefilmi ning lapsed said palju teadmisi taevakehadest.

KRÕLLI SÜNNIPÄEV

Krõll sai eile 41 aastat vanaks, selline varajases keskeas vahva tegelane. Küpsetasime pannkooki, äratasime hommikul kogu Krõlliperega lauluga sünnipäevalapse üles nii, et terve alevik kajas, Krõll kuulutas katuselt välja mängupäeva ja õppida ei lubanud, kinkisime Krõllile rühmades tehtud kaartid, määrisime pannkookidele õuna-kõrvitsamoosi peale ja sõime kõhud täis .

PÕNGERJAD SOFI JÕULUMAAL

KUUKRÕLLIDE JÕULUOOTUS

Kuukrõllide jõuluootus on olnud tegus. Akendele said ette lumepüüdjad, lindudele sai toidulaud kaetud, pähklitest päkapikud okstest kuusele, oksakuusk ehitud taaskasutusmaterjalidega, küpsetatud ja kaunistatud said piparkoogid, metsast toodud kuusk ehitud ja jõuluõhtul vanematega küünlaalused meisterdatud . Ja jõulud võivadki tulla. Rahulikku jõuluaega teile kõigile!

AITASIME TÄITA VAPRUSE KASTIKEST

HEA SÕNA NÄDAL

Rühmades tehti heade sõnade plakatid, samuti tegid kõik rühmad heade sõnade kaartid ja viisid need välja valitud kohalikesse asutustesse ja fuajees oli heade sõnade puu. Töötajad said jätta postkasti kolleegidele toredaid sõnumeid, seinal oli tunnete tabel, on meil ikka rahulik ja õnnelik naiskond. Ja reede oli eriti tore päev, tähistasime lisaks ka tööl lõbutsemise päeva, mille täitsime “telefoni” kuulujutuga, oli see vast jutt ja no see mis lõpuks välja tuli, nalja nabani ja reede oli ka šokolaadikoogi päev, ei saanud meiegi ilma koogita hakkama.

VÄRVIDE NÄDAL

Päevad olid värvilised, kollane, roheline, sinine, oranž ja reede oli piduliku riietuse päev. Vastavalt päeva värvile otsiti selga riided, säeti riiulitele raamatud, mängud, klotsid ja esmaspäeval kollasega alustatud maalimine sai reedeks päris värviline maal.

KAEVIKUKÜÜNLAD UKRAINASSE

Tegime töötajatele kaevikuküünalde töötoa, millest said osa ka Särakrõllide rühma koolieelikud. Kokku andsime Elva Naiskodukaitse rühmale üle 142 papiga täidetud topsi ja kogututd küünlajäägid.

KOOLIEELIKUTEL KÄIS KÜLAS KAISUKARU HAIGLA

Särakrõllidel ja Mängukrõllidel oli täna külas Kaisukaru Haigla. Kõik luumurrud, peapõrutused ja puugi hammustused said ravitud.

LUULEKONKURSS MELLISTES

Saskia käis õpetaja Kajaga  Melliste Algkool – Lasteaias luulekonkursil. Saskia sai eripreemia luuletuse kõige selgema esituse eest.