Elurikkus ja loodus

KAARLI JUURES TALGUTEL

Särakrõllide rühmal on sanud traditsiooniks käia Kaarli kodus talgutel. Seekord võtsime üles kevadel maha pandud kartulid.

SÄRAKRÕLLID KÄISID PROGRAMMIL “KODULOOMAD TALUS”

Talus käidud-lambaaiast said õunad söödud, kisekestele mõeldud leib läks oma kõhtu, kepp-hobusega sai ratsutatud, lehm sai lüpstud, jänkud paitatud ja lambavill katsutud.


MANDŽUURIA PÄHKLIPUU JA MEIE OMA ORAV

TEEMAKOHVRID SAID VALMIS

Valmis said teemakohvrid kuhu koguda erinevaid õppematerjale, mänge ja muud huvitavat

LAMMAS ELLI SAI PÜGADA

Särakrõllid käisid täna Agali talus külas. Nägime poni ja eeslit, kitse, sigu, kanasid ja kukkesid ning hobuseid. Kuid peamine eesmärk oli osa saada lamba pügamisest. Iga laps sai proovida, kuidas see käib. Saime teada kui raskeks läheb vill kui see märjaks saab ja missuguse ilusa nuku saab lambavillast meisterdada. Aitäh lammas Ellile, kes lubas end rahulikult pügada….no selle nalja peale naeris isegi eesel kõva häälega.

 

MEIL ON UUED NAABRID

Krõll sai oma kaua oodatud lindude pesakastid kätte. Nõo Põhikooli 8. klasside puutöötundidest jõudis meieni 10 pesakasti ja tublide isadega koostöös said kastid puuotsa. Nüüd toimetame kõrvuti uute naabritega.

PÄIKESEKRÕLLIDE TIBULA LASTEAIAS

Päikesekrõllide rühmas oli üks ärevust täis päev. Koorusid meie tibukesed. Ootasime neid juba teisipäeval, ootamine oli seda väärt.
Algas meie “Lindude” projekt sellega et läksime Agali Talu. Korjasime mune ja panime need inkubaatorisse. Esimesed nädalad olid munad õpetaja, kuna neid tuli keerata igal õhtul ja hommikul. Nädal enne tähtaega saime seda teha rühmas. Jäädvustasime oma tegevust ja jagame teiega ka oma rõõmu. Elu on ikka imeline.