Tervis ja heaolu

Tõrukeste septembrikuu

September pakkus Tõrukeste rühmale suure rõõmusõnumi- esimest korda sai meie rühm minna väljasõitudele.

  1. septembril ootas lasteaia väravas buss, mis viis meid ja Mesimummide rühma koolieelikuid Elva Tervisespordikeskusesse VVV sügismatkale. Paljudele lastele oli bussisõit omaette elamuseks, sest tavaliselt liigutakse autoga. Ilmataat soosis matkamist kena päiksepaistelise sügisilmaga. Retke alguses ootas meid ürituse korraldaja, kes juhatas väikesed matkasellid rajale. Teekonnal kohtusime erinevate loomadega, kes tutvustasid meile oma eluviise. Nii saime uusi teadmisi muti, hiire, vihmaussi, mägra ja rebase kohta. Iga metsaelanik õpetas meile ühe lõbusa mängu. Metsaretke ilmestasid Väikesel Väerajal olevad uhked puukujud Eesti muinasjuttude tegelastest. Mitmekesise matka lõpus ootas meid Vapu kommidega. Kumbki rühm sai endale mälestuseks toreda raamatu uruloomadest. Mõnusaid päevamuljeid jagus nii bussis arutamiseks, kui õhtul vanematele jagamiseks.
  2. septembril viis teekond Tõrukesed Tartu poole. Külastasime Lodjakoda, kus meile tutvustati Emajõge ja selles elavaid kalu, loomi, linde ja taimestikku. Kõige suuremat elamust pakkus lastele kahvaga põhjamudast putukate püüdmine ja luubiga uurimine. Lapsed said mõõta veetemperatuuri, mis sellel päeval oli 10 kraadi. Usinalt tegutsedes möödus aeg märkamatult ja juba ootaski buss meid parklas.

Loodame, et käesoleval õppeaastal ootab meid ees veel sama vahvaid väljasõite.

 

Üleeuroopaline Spordinädal

Meie lasteaed võttis osa 23.09.-30.09. toimuvast üleeuroopalisest Spordinädalast. 23.09. ja 24.09. toimus meie lasteaias spordipäev, kus lapsed hüppasid kohapealt kaugushüpet, jooksid pika distantsi ja viskasid täpsust. 27.09. ja 28.09. tutvusime erinevate pallimängudega ja nende vahenditega. Kõik Spordinädalast osavõtnud lapsed said auhinnaks Spordinädala diplomi ning suuremate rühmade lapsed, kes võtsid spordipäevast osa, said Spordinädala sussikoti.

 

Käib töö ja vile koos…

Nõo lasteaia Särakrõllide rühmal on nii äge sõprustalu…arooniad korjatud ja siirupiks keedetud. No lihtsalt super. Nii suur tänu Kaarli perele, kes meid külla kutsub ja kostitab. Meil oli suurepärane päev – sai tööd rügada, sai Kaarli 40 aastase ja sada korda keevitatud retroautoga sõita, sai kanadele vihmausse kaevata, sai munakoori purustada, sai kana pesa pealt ära ajada, sai kurja kana näägutamist kuulata, sai süüa, sai juua, sai raudteed ületada, sai tülitseda, sai leppida, sai lehtedes mürgeldada, sai live muusikat kuulata, sai erinevaid pille näppida, sai iluund tududa ja sai evakueeruda….mida veel ühelt päevalt tahta. Veelkord tänud kõigile, kes osalesid. Iga laps saab täna kaasa ka oma siirupi ja ülejääk läheb meie ühisesse sahvrisse kuhu varsti hakkame kõrvitsat keetma. Lihtsalt öeldes, oleme õnnelikud.