Kliimamuutused

Ülemaailmne maailmakoristuspäev

Nõo Lasteaias Krõll oli täna Maailmakoristuspäev, riisusime ja rohisime, välja sai tõmmatud ka kõige jonnakamad juurikad, käima sai tõmmatud ka trimmer, uuendasime taimede plakatid, koristasime õue mänguasjade kaste ja kõige pisemad korjasid oma alalt kokku õunad. Oi kui väsinud ja näljased väiksed töömehed olid.

 

Siis, kui lasteaias pole vett…

Eile ei olnud meil lasteaias vett kella 10-14. Enne seda olin lasknud ämbrid, potsikud ja totsikud vett täis. Kui lastel oli vaja wc-s käia, käsi pesta jne, siis olime ise olemas, valasime kannuga kätele ja potti vett. Ka loputuskastist lasin vett peale säästlikult. Kuna lapsi oli vähe, siis saime hakkama. Alguses lapsed muudkui katsusid kraane ja loputuskastinuppu…no mida pole seda pole. Kui nad ärkasid ja kraani lahti tegid, siis oli selline rõõm ja joovastus. Igaüks, kes kraani avas, see kiljus rõõmust….meil on jälle vesi…..
Selle pika jutuga tahan öelda, et kui vajalik on kogemusest õppimine ja see andis uut inspiratsiooni teha ka edaspidi selliseid eksperimente….uuesti veega, elektriga, paberiga, isegi maiustustega, mänguasjadega. See aitab meie lastel mõista paremini säästlikku eluviisi ja õpetab neid väärtustama seda, mis on. Kutsun ka teid kõiki üles järgima sedasama ja tegema lastega huvitavaid eksperimente.
Siinkohal tahan öelda, et lapsed on tulnud meid õpetama. Mitte, et ma poleks seda varem teadnud vaid nad tuletasid meelde, et laps õpib kõige paremini selle selgeks, mida ta on kogenud.
Meie lasteaed sai 50 kasutatud tennisepalli projekti “Pall pole prügi”
raames. Tennisemängijale vana, aga meile uus.
Tapeedijääkide kasutamine on rühmades popp.
Decora toetab meid jääkidega. Valmivad lauakatted taldrikute alla, linikud laua kaunistuseks, lisaks saab rühmades kaunistada natuke kulunud kapiuksi ja teha kõike muud vahvat, mis pähe tuleb.