Globaalne kodakondsus

Teadmistepäev ehk uus õppeaasta on jälle alanud

Tarkusepäev, teadmiste päev- heal päeval mitu nime.

Tänase päevaga on meie lasteaias tarkusteri omandamas 192 last. Natuke veel ja ongi ümmargune 200 täis. Täna küll ei olnud kõiki lapsi veel kohal, kuid sellegipoolest oli lasteaia õu kilkeid ja sagimist täis.

Tarkusepäeval käisid kõikide rühmade juures õues 2 tarka lindu – kukk ja öökull. Kukke peetakse juba ammusest ajast hoolsuse ja kohusetunde sümboliks ning vanemaid aabitsaid kutsutakse ka kukeaabitsateks, sest peal on kukk.

Seevastu öökulli peetakse metsas elavatest lindudest kõige targemaks, küsis ju Jussikegi teed Pühapäevamaale öökulli käest.

Koos aega veetes vaadati üle, millised teadmised on lastel juba olemas ja mida saab veel juurde õppida. Väiksemate lastega mängiti koos näpumänge, suuremate lastega tuletasime meelde, missugused loomad elavad metsas ja kes elavad talus.

Õpetajatele jäi lahendada ristsõna, mis on seotud meie lasteaia ja sügisega.

Head õppeaasta algust!

Ülemajaline kunstihommik lasteaia õuealal

29.09 toimus meie lasteaia õuealal ülemajaline kunstihommik. Rõõmu, kilkeid ja elevust oli palju, sest nagu kunstnikud ikka, visioon võib ju olla, aga lõpptulemuse ootus on alati põnev. Olete lahkelt palutud meie näitust vaatama:)

Meie maja muusikanädal

Öeldakse, et muusika on see, mis paneb meie hinge helisema. Meie hinged helisesid terve nädala 🙂

Jaotasime muusika erinevate päevade lõikes ära:

ESMASPÄEV-KLASSIKALISE MUUSIKA PÄEV

(rühmas valmib kunsti ühistöö klassikalise muusika saatel-muusika valib õpetaja)

TEISIPÄEV- ERINEVAD MURDED (SETO, VÕRU)

KOLMAPÄEV-AAFRIKA RÜTMID

NELJAPÄEV-ENTEL-TENTEL

REEDE-PILLIMÄNGU PÄEV

Kolmapäeval esines õuelaval meile pillimees, kellel olid kaasas ka huvitavad pillid, mida ta lastele tutvustas.

Palusime oma vahvaid lapsevanemaid, et nad koos lastega valmistaksid kodus pilli. Oi, kui toredaid pille oli tehtud. Reedesel pillimängu päeval moodustus lasteaia õuealale vägev pillide orkester.

Aitäh kõigile, kes muusikanädala meeldejäävaks muutsid.

Folkloorinädal

Nõo Lasteaias Krõll oli folkloorinädal. Tutvusime vanade kommetega, vanasõnade ja kõnekäändudega, tegime mustreid, jooksime Kadrisanti, mängisime vanu mänge ja degusteerisime karaskit, kama ja kaeraküpsiseid.

Olümpianädal

29.11 – 03.12. toimus lasteaias olümpianädal. Tutvustati olümpiasümboleid, meisterdati oma rühma maskott. Lasteaia õuealal toimus Olümpiamängude maskotipiltide otsimine. Lisaks sai iga laps meisterdada endale oma medali. Liikumistegevustes toimus paberist tehtud tõrvikuga jooks ja erinevad mängud olümpiarõngastega. Lisaks tutvusime paraolümpiamängudega. Lapsed proovisid, kuidas on liikuda, kui sa ei näe või kuidas on mängida istudes palli.

Raamatunädal Krõlli moodi

17.01-21.01 tähistasime lasteaias ülemajalist raamatunädalat.

Esmaspäeval toimus rühmades sissejuhatus raamatunädalasse.

Teisipäevane päev oli muinasjuttude päev. Rühmades toimusid lavastusmängud, võimalus oli ennast kehastada muinasjututegelaseks ja otseloomulikult möödus päev muinasjutte läbi mängides või muinasjutte kuulates.

Kolmapäevane päev oli pühendatud lasteluulele, lapsed said ise luuletaja ametit proovida ja kuulata erinevat lasteluulet rühmaõpetajate esituses.

Neljapäeva märksõnaks olid lastekirjanikud. Kes on kirjanik? Mis tööd ta teeb? Kas kirjanik olla on keeruline? Vat just sellised küsimused said vastused sellel päeval ja muidugi tutvuti põgusalt ka lastekirjanikega Eestis. Mõned rühmad külastasid ka raamatukogu ja ammutasid teadmisi sealt.

Reedel oli võimalus lastel tutvustada oma sõpradele oma lemmikraamatut.

Kogu nädala raames valmis rühmadel oma rühma raamat ja tutvustav video raamatu valmimise loost. Täiskasvanud jagasid oma kinnises grupis üksteisele lugemissoovitusi.

TEEMANÄDAL “MEIE ARMSAD EESTI SAARED”

14-18 veebruar tähistasime lasteaias teemanädalat “Meie armsad Eesti saared”

Loosi teel sai iga rühm omale kindla saare, millele tuli siis reisima minna. Kõigepealt valmistati praam või paat ja teekond võis alata.

Päikesekrõllid reisisid Hiiumaale.

Selleks oli vaja praami, piletit

ja kaptenit, muidugi mütsiga ikka.

Hiiumaal tutvuti vaatamisväärsustega.

Tutvuti veel Muhu, Kihnu, Piirissaare, Aegna, Prangli, Manilaiu, Vormsi ja Saaremaaga.

Igal rühmal valmis saart tutvustav plakat, mis tehti sellise hoolega, et on edaspidi kasutatav õppevahendina.

Meil oli ülivahva reis.
Õuetrall
Märtsikuu on teatrikuu ja krõllipere kutsus külla Mikud- Mannid lasteteatri ja koos peeti maha üks vahva õuetrall.
Stiilinädal Krõlli moodi

04.04-08.04 oli lasteaias teemanädal “Stiilne Krõll”

Nädala ülesehitus oli lihtne, igal päeval oli kindel temaatika.

Esmaspäev oli peakatete päev, teisipäeva märksõnaks olid triibud ja ruudud, kolmapäev oli kostüümide päev, neljapäeva veetsime lasteaias kõik ööriietes ja nädala lõppu tähistasime reedel piduliku riietuse päevaga. Lapsed ja lapsevanemad tulid meie päevade märksõnadega nii vahvalt kaasa ja vahva teemanädal möödus kiiresti.

Kohtumine merisea ja kirjanikuga
Särakrõllide ja Mängukrõllidel käis täna külas kirjanik Anne Parker, kes rääkis meile oma meriseast Jukust ja kinkis meile oma raamatu “Juku”.
Ka meie märkame.